تاریخچه پاستا آلفردو از کجا آمده است؟

ساخت وبلاگ

پاستا آلفردو که با نام فتوچینی آلفردو نیز شناخته می شود، یک غذای خامه ای و مقوی ایتالیایی است که در سراسر جهان محبوب شده است. تاریخچه این غذا شگفت انگیز است و همه چیز از رم آغاز شد.

در اوایل قرن بیستم، مردی به نام آلفردو دی للیو صاحب رستورانی به نام آلفردو آلا اسکروفا در رم بود. این رستوران به خاطر ماکارونی فتوچینی خود که با سس تهیه شده از کره و پنیر پارمزان سرو می شد، معروف بود. غذای خاص آلفردو زمانی متولد شد که او تصمیم گرفت کره بیشتری به سس اضافه کند تا آن را غنی تر و خامه تر کند. او این غذا را با انداختن پاستا در کنار میز سس سرو می کرد و نمایشی برای مهمانانش ایجاد می کرد.

این غذا هم در بین مردم محلی و هم در بین گردشگران محبوب شد و به زودی این رستوران افراد مشهور را از سراسر جهان به خود جذب کرد. مری پیکفورد و داگلاس فیربنکس که در ماه عسل خود در رم بودند، عاشق این غذا شدند و دستور غذا را به هالیوود بازگرداندند.

در دهه 1920، این غذا در ایالات متحده پر شور شد. آلفردو دی للیو از شهر نیویورک بازدید کرد و رستورانی را در آنجا افتتاح کرد که آن را آلفردو نامید. رستوران فوراً به موفقیت دست یافت و به زودی رستوران های دیگر از این غذا کپی کردند.

 

با گذشت زمان، طرز تهیه پاستا آلفردو آلفردو تکامل یافته است. برخی از تغییرات شامل افزودن سیر یا خامه است، در حالی که برخی دیگر از انواع مختلف پنیر استفاده می کنند. امروزه این غذا را می توان در منوهای رستوران های ایتالیایی در سرتاسر جهان یافت و همچنان یک کلاسیک دوست داشتنی است و یا میتوانید برای سفارش آنلاین غذا پیروزی تهران به سایت دیبارو مراجعه کنید و سفارش خود را ثبت نمایید.

در پایان، تاریخچه پاستا آلفردو داستان یک غذای ساده است که به یک حس تبدیل شد. تصمیم آلفردو دی للیو برای افزودن کره بیشتر به سس خود، یک غذای ماکارونی اصلی را به شاهکاری غنی و خامه ای تبدیل کرد. امروزه پاستا آلفردو یکی از محبوب ترین غذاهای ایتالیایی و گواهی بر قدرت غذاهای ساده و خوشمزه است.

 

دوست داران فست فود...
ما را در سایت دوست داران فست فود دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : فست فود بازدید : 1751 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 15:22